Zespół Pałacowo - Parkowy
BĄDZÓW


Sale Weselno - bankietowe

Pierwsza, istniejąca w miejscu obecnego kompleksu pałacowego siedziba została założona prawdopodobnie w XVII wieku przez członków rodu von Briesen. Potem posiadłość przechodziła kolejno we władanie rodów von Kessel, von Logan, von Eckartsberg i von Rieschke. Na przełomie XIX i XX w. w miejscu tego założenia ówczesny właściciel rozpoczął budowę neobarokowego pałacu, który w niezmienionym kształcie przetrwał do czasów współczesnych.

W rękach prywatnych pałac w Bądzowie pozostawał do 1917 r., potem przeszedł na własność Banku Ziemskiego w Berlinie. Od 1922 roku majątkiem zarządzał fabrykant Hans Engel, właściciel pobliskiej cegielni, a tuż przed wybuchem II wojny światowej bądzowski pałac trafił do Drezdeńskich Kolei Państwowych.

Zawierucha wojenna oszczędziła kompleks pałacowy w Bądzowie, który po 1945 roku przeszedł w ręce państwa i przez kilka dekad służył jako wielorodzinny budynek mieszkalny.

Lata zaniedbań, brak odpowiedniej konserwacji i troski sprawiły, że pod koniec XX wieku pałac zaczął popadać w ruinę. W 1999 roku wystawiono go na sprzedaż. Jego nabywcą został Jan Witkowski, przedsiębiorca od lat rodzinnie związany z Bądzowem.

W 2000 roku rozpoczęła się żmudna i długotrwała walka o przywrócenie pałacowi jego dawnej świetności. Oficjalne otwarcie Zespołu Pałacowo- Parkowego w Bądzowie nastąpiło w 2004 roku.

Obecnie kompleks pałacowy spełnia funkcję użytkową - organizowane są tu konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, przyjęcia i bankiety okolicznościowe.

Infrastruktura pałacu została wzbogacona o kompleks weselny, wigwam i chatę grillową.

ZAPRASZAMY

Do zobaczenia

w Zespole Pałacowo - Parkowym
Bądzów


Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe.
Wesela, bankiety, konferencje, komunie, chrzciny, stypy.